Pomoćnički ispiti

A. HEBRANGA 26. SAMOBOR

U Samoboru, 10.6.2019.

POMOĆNIČKI  ISPIT

Učenici i učenice koji su uspješno završili treći razred u obrtničkim zanimanjima, po JMO-u (automehaničari, instalateri grijanja i klimatizacije, frizeri, elektroinstalateri i elektromehaničari), završili su srednjoškolsko obrazovanje i stekli srednju stručnu spremu.

Svi  zainteresirani učenici i učenice po JMO-u, koji su stekli završnu svjedodžbu imaju pravo polagati Pomoćnički ispit. Prijave su do 24. lipnja 2019. u školskoj referadi. Obranom završnog rada položili ste praktični dio Pomoćničkog ispita.  Pismeni i eventualni usmeni dio ispita bit će  9. odnosno 12.   srpnja 2019. s početkom u 9.00 sati.

Pomoćnički ispit provodi Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, a nakon položenog ispita, dobivate Uvjerenje da ste pomoćnik u zanimanju za koje ste se školovali najmanje tri godine. Uvjerenje izdaje Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta.

ZAŠTO IZAĆI NA POMOĆNIČKI ISPIT :

• stječete Uvjerenje o položenom Pomoćničkom ispitu, potpisanu od ministra gospodarstva, poduzetništva i obrta
  • uvjet za izlazak na majstorski ispit je položeni Pomoćnički ispit i dvije godine radnog iskustva u zanimanju za koji želite polagati majstorski ispit, u protivnom potrebno je najmanje tri godine radnog iskustva u zanimanju za koji želite polagati majstorski ispit.
  •  Uvjerenje o položenom Pomoćničkom ispitu traži se i iznimno cijeni pri obrtničkim komorama Austrije, Njemačke ( Bavarske) i Švicarske Konfederacije

Ravnatelj:

Davor Škiljan, prof.

Kalendar pomoćničkih ispita u razdoblju od lipnja 2019. do  ožujka 2020.