« Srpanj 2021 »

Elektrotehničar i strojarski tehničar

U program doškolovanja - obrazovanja odraslih za četverogodišnje zanimanje

ELEKTROTEHNIČAR I STROJARSKI TEHNIČAR

mogu se upisati kandidati koji su završili trogodišnje školovanje i žele daljnjim školovanjem doći do četvrtog stupnja.

Program

Program je raspoređen u 4 obrazovna razdoblja kroz dvije školske godine. Nastava se odvija u večernjim satima. U prvoj školskoj godini, koja je podijeljena na tri obrazovna razdoblja, slušaju se nastavni predmeti iz prve tri godine, a u slijedećoj četvrta godina.

Na temelju priložene dokumentacije, usporedbom nastavnog plana i programa po kojem je polaznik stekao svjedodžbe 1., 2. i 3. razreda, sa nastavnim planom i programom za zanimanje za koji se želi doškolovati, Odlukom o razlikovnim ispitima utvrđuju se  razlike između programa ili dijela programa koji je polaznik već uspješno svladao i dio programa koji je još dužan završiti.

Polaznici obrazovanja odraslih stručnu spremu stječu polaganjem ispita, kroz konzultativno instruktivni oblik izvođenja programa koji je izabran za didaktičko-metodički model nastave.

Praćenje uspješnosti i ocjenjivanje obavlja se tijekom nastave i prilikom polaganja ispita za svaki pojedini predmet. Polaznik može pristupiti polaganju ispita ako je prethodno obavio konzultacije u opsegu određenim programom. Predmetni ispit polaže se pred predmetnim nastavnikom. Polaznik ne može pristupiti polaganju ispita iz višeg razreda, odnosno obrazovnog razdoblja ako nije uspješno završio prethodni razred odnosno obrazovno razdoblje.

Nakon uspješno položenih svih ispita pristupa se izradbi završnog rada koji se brani pred ispitnom komisijom. Na kraju svakog završenog razreda izdaje se razredna svjedodžba, a nakon uspješno izrađenog i obranjenog završnog rada svjedodžba

Kontakt telefon: 3365-083 (kontakt osoba Ljiljana Šešo, prof.)

Što još reći ako niste odlučili nastaviti svoje školovanje? Hm, možda nešto kao

"Korijeni učenja su gorki, ali plodovi su slatki." (Aristotel)