« Svibanj 2021 »

Pedagoginja -  ANITA ŠIMIĆ, prof.

Pedagog je stručni suradnik koji koordinira svim segmentima odgojno-obrazovnog procesa, a njegova uloga je ključna u odnosu   nastavnik-učenik-roditelj.

Čitav je niz poslova koje obavlja školski pedagog:

• upis učenika (pedagog je predsjednik upisne komisije)
  • formiranje razrednih odjeljenja
  • planiranje, programiranje i suradnja na izradi godišnjeg plana i programa škole u svim segmentima
  • analiziranje učinkovitost odgojno-obrazovnog procesa
  • predlaganje mjera za poboljšanje nastavnog procesa
  • praćenje odgojno-obrazovnog rada nastavnika i razrednika te suradnja i dogovor s njima
  • rad s učenicima
  • rad s roditeljima, skrbnicima i starateljima
  • sudjelovanje u radu stručnih tijela škole (razrednih vijeća, stručnih vijeća, Nastavničkog vijeća, Vijeća učenika);
  • suradnja s ravnateljem
  • suradnja s okruženjem (kulturnim i javnim ustanovama, odgojno-obrazovnim ustanovama, zdravstvenim ustanovama, ustanovama profesionalnog informiranja i usmjeravanja i sl.)
  • rad na projektnoj nastavi;
  • otvoreni sat pedagoga za učenike, nastavnike, roditelje, skrbnike i staratelje
  • statistička obrada podataka
  • stalno profesionalno informiranje i usmjeravanje
  • stručno usavršavanje u školi i izvan nje (praćenje stručne literature, školskih propisa, zakona i aktualnih zbivanja u školstvu, odlazak na stručne skupove, seminare, radionice, Županijske kolegije stručnih suradnika).

Tko sam ja, Anita Šimić, vaša pedagoginja?

Odgovor je dvojak:

- Ako se osjećate neshvaćeni od cijelog svijeta, prihvatite moju ruku i podignite me do vaših snova i vaše stvarnosti. Bit će nam zajedno lakše putovati kroz srednjoškolske izazove.

- Ako ste se našli u nekom nenadanom mraku i ne znate kako dalje, pružite mi ruku da vas podignem do svjetla našeg prijateljstva kako biste ponovno ugledali svoju snagu.